Łazienki w skali mikro


wnetrza

Małe łazienki to nie lada wyzwanie. Niby metraż mały a możliwości cała masa. Poniżej kilka łazienek w skali mikro które miałam przyjemność projektować.

Pierwsza z nich to łazienka z kolorową ścianą na tyle prysznica. Zastany układ łazienki był nie do ruszenia. Instalacje pod umywalkę i ustęp wzdłuż jednej ściany, prysznic po drugiej stronie. Po konsultacjach stwierdziliśmy że poprzez przekładanie instalacji nic nie zyskamy- miejsca i tak będzie super mało. Białe płytki na ścianę, duże formaty na podłodze oraz lustro na całej ścianie mają za zadanie optycznie powiększyć przestrzeń do maksimum. Wyróżniającym elementem ma być kolorowa ściana prysznicowa zamykająca łazienkę- widoczna zaraz na wejściu.

Druga łazienka z wzorzystą podłogą i białą płytką w kształcie cegły na ścianie. Początkowo staraliśmy się upchnąć pralkę pod zlewem co wiązałoby się z mocnym grzebaniem przy instalacjach w celu schowania syfonu i sporej wysokości blatu ale na szczęście pralka została tylko na wizualizacjach- w rzeczywistości pofrunęła do kuchni i zastąpiona została szafką pod umywalką.

Trzecia i czwarta łazienka znajduje się w tym samym domu- jedna na parterze, druga na piętrze. Układ mają identyczny, z tym że w jednej ma znaleźć się wanna, w drugiej prysznic. W dolnej łazience z wanną- damskiej postawiłyśmy na płytki w geometrycznych kształtach oraz płytę w kolorze przypudrzonego rożu. Armatura ma być w stylu retro. Górna łazienka- męska to łazienka bardzo egzotyczna w której pojawi się brodzik w kolorze piaskowym i fototapeta z bardzo wyrazistym wzorem.

wizka1
2
3
LAZIENKA111
LAZIENKA222
LAZIENKA777
LAZIENKA444
egzotyczna1
egzotyczna2
egzotyczna3

Share the project with others: