"Siła dobrego projektu tkwi w nas i w naszej zdolności postrzegania świata za pomocą uczucia i rozumu"


Peter Zumthor, „Myślenie architekturą”

KILKA SŁÓW O MNIE

Nazywam się Paulina Reiter. Wrażliwość artystyczną oraz wiedzę o sztuce zdobyłam w Liceum Plastycznym im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. Po szkole plastycznej rozpoczęłam naukę na Politechnice Poznańskiej na wydziale architektury i urbanistyki z której wyniosłam wiedzę techniczną. Największą praktykę odbyłam jednak podczas pracy w polskich i niemieckich biurach architektonicznych a później już przy indywidualnych zleceniach. 2PR powstało w 2016 roku i dynamicznie się rozwija.

FILOZOFIA PROJEKTOWA


NATURA WE WNĘTRZU

Cenię bardzo naturalne materiały we wnętrzach które przy nowoczesnym wzornictwie dają poczucie ciepła. Jeśli tylko w domu zastaniemy stare belki, drewnianą podłogę do uratowania, ceglaną ścianę czy inne oryginalne elementy zawsze będę dążyć do ocalenia ich i starać się dopasować do nich resztę. Często wprowadzam zieleń do wnętrza, uważam że zatrzymuje nas w czasie i pozwala się uspokoić w codziennej gonitwie.

MATERIAŁY Z ODZYSKU

Jestem nocnym markiem który przeczesuje serwisy ogłoszeniowe w poszukiwaniu skarbów. Stare drzwi z kamienicy, lampy industrialne, krzesła z epoki prl i wiele wiele innych cudów w których zazwyczaj tylko garstka dostrzega potencjał. To właśnie te skarby wprowadzają magię do wnętrz i w połączeniu w nowoczesnym wzornictwem tworzą niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat. Bo cóż to za sztuka projektować tylko z tego co podsuwają nam reklamy i magazyny wnętrzarskie?

WYSZUKANE WZORNICTWO

śledzę rynek oraz najnowsze trendy i wzornictwo. Obok rzeczy znalezionych lub stworzonych z odzysku dołączam nowoczesny produkt który na zasadzie kontrastu koresponduje z historią. Czasem jest to lampa, czasem bateria umywalkowa albo fotel. Dobry design rządzi się swoimi prawami, wyszukane wzornictwo ma swoją cenę i jeśli tylko budżet na to pozwoli staram się proponować swoim klientom produkty z najwyższej półki.

WSZYSTKO POD WYMIAR

nigdy nie zapominam że to Ty jesteś w tym wszystkim najważniejszy dlatego zawsze dostosowuję swoje pomysły i produkty do Twoich wytycznych oraz budżetu. Wnętrze powinno być dostosowane do Twoich potrzeb, przyzwyczajeń i zainteresowań a nie na odwrót. Dlatego nasze konsultacje polegają również na poznaniu siebie i swoich potrzeb tak abyś mógł się w pełni cieszyć z miejsca które zostało stworzone tylko i wyłącznie dla Ciebie.